„MISIOWI NA UCHO SZEPTANE"

Opublikowano: czwartek, 03 listopad 2016 Drukuj E-mail

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
„MISIOWI NA UCHO SZEPTANE - wiersze o misiach i niedźwiedziach”
z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
dla uczniów klas I-III SP w Woli Dębińskiej

1. Nazwa konkursu: Konkurs recytatorski: "Wiersze o misiach i niedźwiedziach" Organizator – opiekun SU Jolanta Ogar.
  2. Cele konkursu:
    • Wspieranie działań twórczych uczniów różnych formach aktywności,
    • Dostarczanie uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich,
    • Prezentacja umiejętności artystycznych uczniów.
    • Popularyzacja literatury dziecięcej.
  3. Zasady uczestnictwa:
    • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP w Woli Dębińskiej,
    • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego dostosowanego do wieku,
    • każda klasa może zgłosić do udziału troje uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych,
    • do konkursu należy kierować do opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Jolanty Ogar do dnia 18 listopada 2016 roku,
    • udziału należy dokonać na karcie zgłoszenia, która powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, tytuł i autora wiersza, (załącznik do regulaminu).
  4. Przebieg konkursu: Konkurs odbędzie się 25 listopada, na 4 i 5 lekcji na małym korytarzu na poddaszu.
  5. Kryteria oceny: Komisja w skład, której wchodzą:
    • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
    • interpretacja tekstu,
    • kultura słowa,
    • ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
  6. Pani Dyrektor mgr Bogusława Faron,
    nauczyciel biblioteki szkolnej mgr Małgorzata Brzuchacz,
    nauczyciel języka polskiego mgr Zuzanna Jarek,
    dokonają oceny wg następujących kryteriów:

7. Rozstrzygnięcie konkursu:
  8. Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostanie trzech laureatów oraz wyróżnienia.
    Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy.
    Ogłoszenie wyników odbędzie się po prezentacji wszystkich wierszy i dokonaniu oceny przez jury.

9. Nagrody dla laureatów
  10. Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy oraz upominki.

Załącznik nr 1 - Karta Zgłoszenia

MDSC 0465