Małopolska Noc Naukowców

Opublikowano: piątek, 07 październik 2016 Drukuj E-mail

Dnia 30 września b.r. odbyła się 10., a więc jubileuszowa edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Właściwie tradycją  naszej szkoły stało się uczestniczenie w tym ciekawym wydarzeniu.

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum mieli możliwość zobaczenia wielu niedostępnych na co dzień laboratoriów, posłuchania interesujących wykładów albo podziwiania pokazów  chemicznych. Każdy ciekawy świata uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnie dużo efektownych doświadczeń mieli do zaoferowania fizycy i chemicy. Nie można się było również nudzić w pracowniach matematyków, którzy proponowali zagadki i zadania logiczne. Ekonomiści organizowali konkursy i zabawy z nagrodami, a u biologów można było sprawdzić, czy ma się prawidłową masę ciała albo potrzymać w ręku patyczaka. Informatycy zadziwiali robotami z klocków Lego.

Nasi pierwszoklasiści wraz  z opiekunami odwiedzili w czasie Nocy Naukowców trzy placówki tarnowskie: I i III Liceum Ogólnokształcące oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Bardzo dużo atrakcji i wyjątkowo ciepła noc sprawiły, że uczniowie byli z wycieczki bardzo zadowoleni. Na pewno niektórzy z nich w przyszłości sami zostaną naukowcami.

Wyjazd na Noc Naukowców zorganizowała Pani Małgorzata Maliszczak.

WojtuÅ›