Wadowice-Oświęcim-Brzezinka

Opublikowano: czwartek, 30 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

20 czerwca tego roku  uczniowie z klas III A i III B gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Wadowic i Oświęcimia. Młodzieży towarzyszyli opiekunowie tj. Panie: Elżbieta Rega, Bogusława Faron i Małgorzata Migda oraz Ksiądz Szymon Pięk.

Najpierw turyści odwiedzili dom rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzięki multimedialnej ekspozycji rozmieszczonej na ponad 1000 m2 powierzchni kamienicy mieszczącej się przy ulicy Kościelnej 7,mogli zapoznać się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Sercem muzeum było mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat, wewnątrz którego zwiedzający zobaczyli znajdujące się tam oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Następnie udali się do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, a później do oddalonej około 3 km Brzezinki, gdzie mieli okazję usłyszeć i zobaczyć, w jakich warunkach żyli i umierali więźniowie obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Dla młodych ludzi wyjazd ten był niepowtarzalną lekcją historii, lekcją o wielkim Polaku, oraz o ludobójstwie i okrucieństwie, jakiego jeden człowiek może się dopuścić wobec drugiego. Dla każdego z uczestników wizyta w muzeach była niesamowitym przeżyciem, które z pewnością pozostanie w pamięci na zawsze.

MDSC 0580