Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

Opublikowano: wtorek, 21 czerwiec 2016 Drukuj E-mail

Po raz kolejny UKS „Wolania” był organizatorem Olimpijskich Dni Sportu Szkolnego, które odbywają się każdego roku w czerwcu.

Impreza w tym roku realizowana była na podstawie projektu zatytułowanego „Sport przepustką do kariery i zdrowego stylu życia”

finansowanego przez UKS „Wolania” z funduszy pozyskanych w ramach konkursu ofert z zakresu upowszechniania sportu i kultury fizycznej ogłoszonego przez Wójta Gminy Dębno oraz przez Radę Rodziców ZS w Woli Dębińskiej.

Głównymi celami tego projektu jest:

• udział w zabawie i rywalizacji sportowej zgodnej z ideą olimpizmu,

• przedstawienie przebiegu olimpiady na podstawie uczestnictwa w Olimpijskich Dniach Sportu,

• integracja środowiska uczniowskiego, nauczycielskiego i rodzicielskiego.

Uczestnikom umożliwiono przeniesienie się w świat starożytnych igrzysk przez: udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia olimpiady, wykorzystania symboli olimpijskich, przedstawienie projekcji multimedialnej nawiązującej i wprowadzającej do historii starożytnych igrzysk,

Impreza podzielona została na etapy edukacyjne.

Uczniowie klas I-III, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w Olimpiadzie Rodzinnej.

Uczestnicy tego etapu edukacyjnego przenieśli się w świat starożytnych igrzysk przez udział w formie zabawowej i humorystycznie potraktowanych 5 starożytnych konkurencjach olimpijskich tj. :Wyścigi rydwanów”,„Rzut dyskiem”, „Boks”, „Zapasy”,„Biegi”.

Pomysłodawczynią i autorem scenariusza zabaw dla dzieci w tej formie jest jak zawsze

pani Joanna Nowak.

W kategorii średniego i starszego wieku szkolnego uczniowie rywalizowali jako przedstawiciele różnych kontynentów w koszykówce dziewczyn i chłopców , których sędzią był pan Krzysztof Sołtys.

Wszyscy uczniowie dzięki obchodom Olimpijskich Dni Sportu Szkolnego mogli uczestniczyć w znakomitej zabawie i poczuć euforię uczestnictwa w sportowej rywalizacji zgodnej z ideami Olimpizmu. Zajmując jedno z trzech miejsc każdy uczeń został nagrodzony medalem.

Współzawodnictwu przyglądały się i dopingowały młodym sportowcom: Dyrektor ZS w Woli Dębińskiej pani Bogusławy Faron oraz v-ce Dyrektor pani Lucyny Migdał.

Do Olimpiady uczniów znakomicie przygotowali wychowawcy poszczególnych klas.

W część artystyczną zaangażowani byli uczniowie kl. 1a, 1c, 2a i 2c gimnazjum, którzy wywiązali się ze swoich obowiązków wyróżniająco, a taneczny zespół UKS „Wolania”zachwycił nie tylko swoimi umiejętnościami ale również współpracą i kreatywnością w grupie uczennic od najmłodszej klasy podstawówki do gimnazjum.

Jak zawsze pomocne serce pani Jolanty Kozy i Agnieszki Sachy skierowane było na pomoc przy pięknej dekoracji towarzyszącej tej sportowej imprezie.

Po zakończonej sportowej rywalizacji wszyscy uczniowie mogli co nieco odpocząć na świeżym powietrzu korzystając z poczęstunku przygotowanego na grillu przez rodziców, panią Izabellę Bujak i panią Dorotę Lewandowską.

20181220 100946 HDR