V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Nadrzędna kategoria: ROOT Utworzono: wtorek, 17 październik 2017 Opublikowano: wtorek, 17 październik 2017

Dnia 10 października bieżącego roku odbyło się u nas w szkole po raz kolejny V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Organizowały je panie Małgorzata Sacha i Alicja Zych - Sacha.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny i wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum i siódmej klasy szkoły podstawowej. Mimo dużego stopnia trudności  poradzili sobie dobrze z różnymi pułapkami ortograficznymi, np. ”teutońską hordą barbarzyńców”.

Z gimnazjum w dyktandzie wzięło udział 11 osób. Najlepiej napisały: Kornelia Potępa (kl.2b), Kamila Roczniak (kl.3a) i Marta Kłusek (kl.3a). Ze szkoły podstawowej obie biorące udział w dyktandzie uczennice, tj. Julia Górska i Zuzanna Kukuś uzyskały bardzo dobre wyniki.

Mamy nadzieję, że wymienione wyżej osoby dostaną się do kolejnego etapu! Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Odsłony: 28760

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.