"Nie ma śmieci - są surowce"

Opublikowano: środa, 20 wrzesień 2017 Drukuj E-mail

18 września 2017 r. uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w sprzątaniu świata przebiegającym pod hasłem "Nie ma śmieci, są surowce". Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych jej celów. Podstawowym założeniem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska.
Wszystkie dzieciaki pozytywnie zmotywowane i zaopatrzone w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyły w teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zebraliśmy 2 worki pełne śmieci z najbliższej okolicy szkoły. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe.
Od lat Publiczne Szkoła Podstawowa bierze udział w tego typu akcjach. Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń mieszkańców naszej wsi i naszych podopiecznych.
Pierwszaki - uczestnicy tegorocznej akcji "Sprzątania świata" wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

NIMG 4628A
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.