Dzień Ratownictwa Medycznego

Opublikowano: poniedziałek, 16 październik 2017 Drukuj E-mail

„Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował.”

13 października jest świętem polskiego ratownictwa medycznego. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole pokazy związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Ksiądz Grzegorz Sroka przedstawił młodzieży klas trzecich gimnazjum sposoby udzielania pierwszej pomocy bez użycia specjalistycznego sprzętu ratowniczego przy nagłym zatrzymaniu krążenia. Zaprezentował również, jak należy udzielać pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Uczniowie kas I-III szkoły podstawowej mieli okazję przypomnieć sobie jakie są numery alarmowe, jak wezwać pomoc i jakie czynności mogą wykonać przy udzielaniu pierwszej pomocy. Uczestnicy chętnie współpracowali. Zdobytą wiedzę mogli przećwiczyć pod czujnym okiem ratownika.Taka wiedza jest potrzebna, bo już nieraz słyszeliśmy o przypadkach, kiedy dziecko uratowało życie osobie dorosłej.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Machal 3
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.