Teatr lalek

Opublikowano: czwartek, 02 listopad 2017 Drukuj E-mail

"Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka, nie wszystko złoto  co się świeci , a skarby w Waszych są serduszkach" to myśl przewodnia teatrzyku lalek, który obejrzały dzieci z klas młodszych. Nosił on tytuł "Baśń o złocistym ptaku". Spektakl został przygotowany przez "Teatr Każdej Sztuki". Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki rozbudził on u małego widza wrażliwość estetyczną. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały historię o dzielnym księciu, który wyrusza w nieznane, by sprawić radość swojemu ojcu. Baśń wzbogacona została o elementy ekologiczne i wychowawcze. Zarówno uczy jak i bawi. Dzięki temu, że postać głównego bohatera nie jest idealna, każdy z oglądających może się z nim utożsamiać i przeżywać wspólnie przygody, które pozwalają zrozumieć, że być dobrym człowiekiem, to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi i świat przyrody. Jest to świat, gdzie przyjaźń i miłość cenniejsze są niż złoto. Poprzez różnorodne formy przekazu chcemy dotrzeć do uczniów, aby wyrobić w nich odpowiednie postawy, które ujęte zostały w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły.

Psbp2009 2