Szkolny Turniej Warcabowy

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 27 marzec 2006 Opublikowano: poniedziałek, 27 marzec 2006 Drukuj E-mail
SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY
dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
w Woli Dębińskiej

W okresie ferii zimowych pani Magdalena Hepner-Widło i Lucyna Mucha zorganizowały dla dzieci z klas młodszych Szkolny Turniej Warcabowy. Został on włączony do programu profilaktycznego szkoły podstawowej. Uczniowie od dawna wiedzieli o konkursie i solidnie przygotowywali się do niego. A trzeba przyznać, że tęgich głów nie brakuje. Najpierw musiały odbyć się zmagania klasowe, które wyłoniły najlepsze 4 osoby z każdej klasy. I tak, do Szkolnego Turnieju zakwalifikowali się:

• z klasy I: Marcin Sadłoń, Dawid Duda, Radek Batko i Sebastian Bartosz
  • z klasy II: Kinga Greń, Piotr Wolak, Marek Pomykacz i Szymon Wołek
  • z klasy III: Łukasz Robak, Mateusz Bolek i Konrad Duda

Wymienieni uczniowie spotkali się 17 lutego 2006 roku, aby zmierzyć się ze sobą. Był to etap szkolny. Dzieci zawzięcie walczyły dość długo, bo od godziny 9.00 do 12.00. Uczniowie doskonale znali wcześniej opracowane zasady i reguły gry w warcaby tradycyjne oraz regulamin szkolnego turnieju. Wszystko przebiegało zgodnie z nim, nad czym czuwały organizatorki.
Następujący uczniowie okazali się najlepsi: I MIEJSCE: ŁUKASZ ROBAK – kl. III
Nie przegrał ani jednej walki - BRAWO!
II MIEJSCE: MATEUSZ BOLEK - kl. III
III MIEJSCE: PIOTR WOLAK – kl. II Łukasz i Mateusz są wychowankami Pani Doroty Sworniowskiej, a Piotruś - Pani Lucyny Muchy. Wymienieni uczniowie otrzymali piękne puchary oraz dyplomy ufundowane przez Gminę, a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki przygotowane przez Sklepik Uczniowski "SKUBUŚ", działający przy szkole podstawowej.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Wszystkich chętnych zapraszamy za rok, bowiem turniej ten zostanie rozszerzony na całą gminę. Do zobaczenia! Lucyna Mucha
(Zobacz też zdjęcia w Naszej Galerii)

Zyczliwosc