Dzień Babci i Dziadzia

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 27 marzec 2006 Opublikowano: poniedziałek, 27 marzec 2006 Drukuj E-mail

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II ze swoimi Rodzicami, wych. Panią Lucyną Muchą, Dyrekcją uczcili Babcie i Dziadziów przybyłych do szkoły z okazji ich święta. Akademia środowiskowa odbyła się 23 stycznia 2006 roku o godzinie 14.00 w budynku szkoły. Pomimo siarczystych mrozów (ok. 30 st. C) Dziadziowie dzieci dotarli na uroczystość w liczbie ok. 60 osób. Był to nie lada wyczyn. Tym goręcej uczniowie starali się przepraszać, dziękować, prosić i życzyć im długich lat życia w zdrowiu i radości.
Pięknie deklamowane wiersze, kilkanaście ciekawych tematycznych piosenek, inscenizacje oraz kilka tańców składało się na występ wnuków. Nie zabrakło też śmiesznych historyjek, które rozbawiły Dziadków do łez. Jak tradycja naszej szkoły każe, dzieci wręczyły im samodzielnie wykonane upominki (flakony z masy solnej z kwiatami oraz laurki-serca) i zaprosiły na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kwiatami od dyrektora mgr Wiesława Kozłowskiego, wyróżniona została najstarsza, przybyła na uroczystość Babcia, która liczyła sobie 83 lata i najstarszy - 73 letni Dziadzio.
Część artystyczna przedstawiona przez dzieci, bardzo się wszystkim podobała. Przybyli goście wyrażali podziw, uznanie i wdzięczność za trud, jaki został włożony w jej przygotowanie.
Babcie i Dziadziowie byli bardzo dumni ze swoich wnuków. Nie wstydzili się ich wcale! Lucyna Mucha
(Zobacz też zdjęcia w Naszej Galerii)

20180324 213905