„Karykatury znanych sportowców”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 29 listopad 2017 Opublikowano: środa, 29 listopad 2017 Drukuj E-mail

Gminny Konkursu Plastyczny

„Karykatury znanych sportowców”

o Puchar Wójta Gminy Dębno

Uczniowski Klub Sportowy „ATLAS” we współpracy Urzędem Gminy Dębno i Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej zorganizowali Gminny Konkursu Plastyczny Pt. „Karykatury znanych sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego. Konkurs miał na celu rozpowszechnianie i krzewienie idei olimpijskiej oraz kultury olimpijskiej, popularyzację wybitnych osiągnięć sportowych oraz współuczestnictwa w upowszechnianiu sportu i kultury fizycznej, propagowanie piękna, rywalizację fair play w sporcie oraz promocję zdolności plastycznych uczniów gminy Dębno.

Udział w konkursie był otwarty dla wszystkich zainteresowanych i obejmował młodzież klas gimnazjalnych i dzieci szkoły podstawowej (osobne kategorie) szkół z terenu gminy Dębno.

Tematyką prac były karykatury znanych sportowców w Polsce i na świecie. Na konkurs wpłynęło prawie 70 prac z terenu gminy Dębno o formacie A4 i A3. Prace zostały ocenione przez jury konkursu. A w dniu 27 listopada 2017 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu. Nagrody w postaci: pucharów, statuetek szklanych, kubków termicznych, pamięci USB, piłek do koszykówki, medali, dyplomów, czapeczek i słodyczy, a w imieniu Wójta Gminy Dębno wręczyła nagrody Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej – Agata Jankowska.

Wyniki  konkursu:

Szkoły Podstawowe:

I - miejsce - Artur Ciemięga ZSP Dębno (praca Robert Lewandowski)

II- miejsce - Patryk Matug ZSP Maszkienice (praca Robert Ferminio)

III – miejsce - Karolina Sacha PSP Porąbka Uszewska (praca Piotr Żyła)

Wyróżnienie - Zuzanna Osak PSP Jaworsko (praca Otylia Jędrzejczak)

Wyróżnienie - Dominika Gliździnska PSP Niedźwiedza (praca Piotr Żyła)

Wyróżnienie - Wiktoria Kutek- PSP Porąbka Uszewska (praca Jakub Błaszczykowski)

Gimnazjum:

I miejsce - Maria Zachara Gimnazjum Wola Dębińska (praca Piotr Żyła)

II miejsce  - Bartłomiej Kornaś Gimnazjum Porąbka Uszewska

(praca Kamil Grosicki)