U W A G A !

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej informuje, że 19 marca 2018 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2018/2019 i trwać będzie do 9 kwietnia 2018 r. do godz. do 15:00

Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci

a) 7 letnie urodzone w 2011 r., którym nie odroczono obowiązku szkolnego,

b) 6 letnie urodzone w 2012 r., o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny w którym ma rozpocząć naukę w szkole,

c) 6 letnie urodzone w 2012 r. nie uczęszczające wcześniej do przedszkola posiadające jednak opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

Wnioski o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w sekretariacie szkoły w godz. od 7:00 – 15:00 (można je pobrać ze strony internetowej www.szkolawola.pl)

Ciasteczkowe szaleństwo najmłodszych

Opublikowano: środa, 20, grudzień 2017 Drukuj E-mail
Nastał okres świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I ten właśnie czas stał się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole pieczenia ciasteczek.

W całej szkole zapachniało cynamonem i piernikiem, kiedy uczniowie klas 1A i 1B piekli ciasteczka.

We wtorek, 19 grudnia, w szkolnej stołówce uczniowie uzbrojeni w foremki i ozdoby cukiernicze, pod opieką nauczycieli, mieli okazję  wypieku pysznych, świątecznych pierników i cynamonowych ciasteczek. Dzieciaki z wielką radością wycinały foremkami ulubione kształty związane z motywami świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały, mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.

Akcja wspólnego pieczenia pierników trwała w szkole 3 godziny lekcyjne. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę ciastek. Upieczone przez pierwszaków pierniki zostaną zjedzone podczas wspólnej Wigilii, którą zaplanowano na 22 grudnia. Nie obyło się jednak bez maleńkiej degustacji, gdyż wspaniałe pierniczki i cynamonowe ciastka swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy paniom pracującym w szkolnej stołówce za pomoc w sprzątaniu góry kolorowych cukierków i stołów pełnych lukru.

Gorące ciastka z pieca wyjmowały panie: Małgorzata Migda, Jolanta Ogar i Anna Mietła.

(Fotogaleria)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcie

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.