„Opowieść wigilijna” – przedstawienie

Opublikowano: piątek, 22 grudzień 2017 Drukuj E-mail

„W tej wigilijnej opowieści o duchach pozwoliłem sobie wprowadzić ducha pewnej idei. Oby ten duch nawiedzał wasze domy i pozostał w nich przez okrągły rok. Niech nikt nie stara się go pozbyć.”

/Charles Dickens/

Ukoronowaniem okresu przedświątecznego w naszej szkole było przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie książki Charlesa Dickensa, które odbyło się 22 grudnia. Spektakl został zrealizowany przez uczniów kl. V, VI i VII pod kierunkiem pani Izabeli Góry, pani Zuzanny Jarek i pani Krystyny Klimek. Oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Rega. W pracę przy scenografii zaangażowali się pani Jolanta Koza i pan Tadeusz Rabiasz.

Było to duże przedsięwzięcie, wymagało stworzenia kilku planów czasowych, opracowania złożonej scenografii, układów tanecznych, zaprojektowania kostiumów, rekwizytów, z tym wyzwaniem świetnie poradziła sobie pani Izabela Góra. Uczniowie błysnęli prawdziwym talentem aktorskim. Szczególne uznanie zdobył odtwórca głównej roli, Wiktor Bachulski-Sowa z kl. VII, który wykreował postać starego lichwiarza.

Na scenie została pokazana historia Ebenezera Scrooge'a, człowieka skąpego, nieczułego na ludzkie potrzeby. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, nawiedziły go trzy duchy, ukazały przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To dzięki nim Scrooge zmienił  się i odpokutował wyrządzone krzywdy. Jego przemiana wewnętrzna przypomina nam, że pieniądze szczęścia nie dają, kiedy zapomina się o czynieniu dobra.

W uroczystości szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Dębno pan Wiesław Kozłowski, zastępca pani Irena Kowal, sekretarz pani Justyna Wójtowicz-Woda, przewodniczący Komisji Oświaty pan Józef Ciuruś, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Powroźnik oraz pani Grażyna Bogusz – skarbnik Rady Rodziców oraz licznie przybyli rodzice.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim przygotowującym spektakl oraz złożyła świąteczne życzenia.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M Konkurs
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.