Caritas - Kronika 2017

Nadrzędna kategoria: ROOT Utworzono: środa, 03, styczeń 2018 Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018 Drukuj E-mail

„POMÓŻ I TY” OLIWII UPRAWIAĆ SPORT

W październiku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali w szkole cegiełki otrzymane z Fundacji „Pomóż i Ty”. Celem akcji charytatywnej jest zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. aktywnego, sportowego wózka inwalidzkiego, który oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii (która cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i niedowład kończyn dolnych) realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Na ten cel udało się nam rozprowadzić 144 cegiełki i przekazaliśmy do fundacji 300 złotych.

BIAŁO – NIEBIESKI MIKOŁAJ PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE

Od 15 do 21 listopada 2017 r. w nasza szkoła włączyła się w akcję „Biało – Niebieski Mikołaj”. Środki zebrane w czasie akcji (tj. 486,18 zł) zostały przekazane 29 listopada pani Magdalenie Nowak. Akcja ma na celu obdarowanie podopiecznych oddziału dziecięcego szpitala im. E. Szczeklika oraz zwierzaki tarnowskiego Azylu. Koordynatorem akcji w naszej szkole była Aleksandra Moryc z kl. II c, która wraz z wolontariuszami SKC sprawnie i z dużym zaangażowaniem promowały „Biało – niebieskiego Mikołaja” między społecznością szkolną. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się dużą ofiarnością i wsparli zbiórkę w naszej szkole.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM

W dniach 10-24 listopada 2017 r. przeprowadzona została w szkole akcja dla polskich rodzin z Kamieńca Podolskiego pod hasłem „I Ty możesz zostać Mikołajem”. Pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Podola – pani Aleksandra zwróciła się z prośbą o zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów spożywczych i środków czystości. Wolontariuszki SKC przygotowały plakat, ulotki , w których zwróciły się o wsparcie do uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami.

Wiele rodzin odpowiedziało bardzo ochoczo na naszą prośbę i zebrane dary zostały posegregowane i odpowiednio zapakowane, tak aby ułatwić ich dostarczenie do Tarnowa.

Za przewóz darów do Stowarzyszenia w Tarnowie bardzo dziękujemy pani Danucie Macheta wraz z panią Izabelą Bujak.

Dnia 5 grudnia 2017 r. dzieci z polskich rodzin na Podolu mogły się cieszyć z otrzymanych prezentów i słodyczy, a ich rodziny z pozostałych artykułów spożywczych. To już kolejny udział w akcji pomocowej dla polskich rodzin na Ukrainie Podolu, ale mamy nadzieję , że weźmiemy w niej udział jeszcze wiele razy.

Otwarte serca spowodowały, że można było sprawić radość innym ludziom i samemu zostać przez to doświadczenie ubogaconym wewnętrznie.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 12 i 13 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się kiermasz przygotowany przez Szkolne Koło Caritas. Były przepiękne, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Można było zakupić również stroiki, bombki z kawy, pachnące i pięknie przyozdobione przez wolontariuszki i dzieci ze świetlicy pierniczki świąteczne oraz kartki świąteczne z SURSUM CORDA.

Gratulujemy wolontariuszkom SKC wytrwałości i kreatywności w przygotowaniu ozdób świątecznych i ciasteczek. Dziękujemy pani Lucynie Burakowskiej za przekazanie 80 przepięknych piernikowych aniołków.

Część funduszy zebranych podczas kiermaszu została przekazana dla osób potrzebujących, a za pozostałe pieniądze zostaną zakupione gry do świetlicy szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję bożonarodzeniową.