Uwaga! Zebranie informacyjne z Rodzicami odbędzie się 20 grudnia 2018 r. o godz. 17:00
  • str1.jpg
  • str2.jpg

Konkurs dla klas I-III

Opublikowano: środa, 10 styczeń 2018 Drukuj E-mail

Szanowni Rodzice!

Zdrowie naszych dzieci jest dla każdego z nas najważniejszą sprawą. Codziennie dbamy o to, aby zapewnić im jak najlepsze warunki dla harmonijnego rozwoju. Na stan zdrowia ma wpływ wiele czynników: opieka zdrowotna, czynniki genetyczne, środowisko fizyczne i społeczne, a przede wszystkim styl życia i zachowania prozdrowotne (tj. aktywność fizyczna, racjonalne odżywianie, utrzymywanie czystości ciała i otoczenia, zachowywanie bezpieczeństwa, utrzymywanie właściwych relacji między ludźmi, a także nie używanie środków psychoaktywnych). Kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci jest najskuteczniejszym działaniem w szeroko pojętej profilaktyce, w tym także profilaktyce antytytoniowej.

Palenie tytoniu jest zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn umieralności w wieku dorosłym. Wdychanie dymu tytoniowego, czyli bierne palenie jest tak samo niebezpieczne jak samo palenie, ponieważ niesie za sobą identyczne skutki zdrowotne co aktywne palenie papierosów. Według danych szacunkowych w Polsce co roku 4 mln dzieci jest narażonych na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego!

Biorąc pod uwagę fizjologię rozwoju psychoemocjonalnego dziecka, współczesną wiedzę na temat uwarunkowań procesu uzależnienia się od tytoniu przez dzieci oraz epidemiologię palenia tytoniu w wieku rozwojowym, zasadnym jest przeprowadzenie wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym programu profilaktyki antytytoniowej. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego program „Nie pal przy mnie, proszę”, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Adresowany jest on do uczniów klas I-III. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Realizując powyższy program, koordynator projektu pani Lucyna Mucha ogłasza konkurs dla uczniów klas I-III i ich rodziców. Działania konkursowe polegać będą na wspólnym wykonaniu następujących zadań:

  1. Wykonanie plakatu na temat zagrożeń jakie powoduje palenie tytoniu (kartka formatu A4, technika dowolna).
  1. Ułożenie wiersza na opracowywany temat.

Zadania konkursowe traktowane będą oddzielnie. Każde dziecko może (ale nie musi) wykonać obydwie prace - powołane jury nagrodzi najlepsze. Podpisane na odwrocie prace plastyczne i wiersze, należy składać do 5 lutego 2018 r. do pani Lucyny Muchy.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Turniej06
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.