Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole

Opublikowano: środa, 07 luty 2018 Drukuj E-mail

6 lutego 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policjantem asp. Rafałem Młynarczykiem. Gościa powitała dyrektor szkoły pani Agata Jankowska i przypomniała zebranym, że głównym tematem spotkania, tuż przed feriami zimowymi, będzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a w szczególności rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej prawidłowego dostępu młodych ludzi do Internetu. W tym dniu z okazji DBI 2018 obchodzonego po raz czternasty pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” członkowie koła matematyczno-informatycznego ze szkoły podstawowej, prowadzonego w ramach gminnego projektu „Szkoła przyszłości 2.0” pod kierunkiem pani Bogusławy Faron przygotowali cykl prezentacji multimedialnych. Zostały one przedstawione uczniom z różnych grup wiekowych w nawiązaniu do promocji inicjatywy i troski o cyfrowe bezpieczeństwo młodych. Materiały edukacyjne w formie okolicznościowych gazetek, plakatów oraz przekazów słownych, wizualnych i filmowych, zaprezentowane w czterech odsłonach tj. dla uczniów kl. I-III, IV-VII oraz II i III gimnazjum, miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży ideę DBI, największe zagrożenia internetowe, zasady netykiety stosowane przez internautów, a także słownik internetowych zagrożeń sieciowych. Przed swoimi młodszymi i starszymi koleżankami i kolegami w ramach szkolnej akcji, ogólnopolskiego przedsięwzięcia, do którego wcześniej szkoła została zgłoszona, a którego organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tj. NASK – Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystąpili: Kinga Chlupka, Patrycja Smoleń, Karolina Bojdo, Magdalena Wołek z kl. VI oraz Kinga Grzesik, Kamila Widło, Adrian Góral i Albert Migdał z kl. VII. Mamy nadzieję, że choć krótkie, to te spotkania profilaktyczne uświadomiły uczniom, iż Internet wcale nie musi być źródłem zagrożenia dla nich, jeśli nauczą się w bezpieczny sposób poruszać po sieci, jak również, że wchodząc w świat nowych mediów w wirtualnej rzeczywistości obowiązują ich takie same zasady szacunku dla ludzi, jak i poza nią.

Zobacz też zdjęcia w Fotogalerii.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Choinka Boze Narodzenie
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.