Ruszył sezon!

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 11 kwiecień 2006 Opublikowano: wtorek, 11 kwiecień 2006 Drukuj E-mail

ZKS „Tamel” Tarnów : „Orzeł” Dębno 1 : 3 Po zimowej przerwie wreszcie rozpoczęły się rozgrywki o mistrzostwo II ligi trampkarzy starszych. Drużyna „Orła” pojechała do sąsiadującego w tabeli „Tamelu” Tarnów. Był to bardzo ważny mecz z gatunku tych „o trzy punkty”. Pierwszy kwadrans był bardzo dziwny. Niby od początku przewagę na boisku uzyskali gracze z Dębna ale mimo to bliżsi zdobycia gola byli gospodarze - wykorzystując prostopadłe podania zbyt łatwo dostawali się w pole karne bramkarza „Orła”. Tylko dzięki przytomnym interwencjom Hebdy oraz nogom i rękom obrońcy (brawo dla Rafała) przyjezdni nie stracili bramki. Dopiero w 16 minucie meczu w dogodnej sytuacji z lewej strony boiska znalazł się Fejkiel i pięknym strzałem w prawy górny róg bramki zdobył gola. Prowadzenie nie zwiększyło przewagi piłkarzy z Dębna. Nadal trwała wymiana ciosów. Dogodnych sytuacji nie brakowało: najpierw S. Kural w zamieszaniu podbramkowym próbował pokonać bramkarza gospodarzy, później po jego dośrodkowaniu nie było komu zamknąć akcji strzałem. Sporym zagrożeniem dla bramki „Tamelu” były akcje oskrzydlające Fejkiela oraz wprowadzonego do ataku Tomczyka. Ten ostatni okres swojej bardzo dobrej gry udokumentował bramką na 2 : 0. Z prawej strony dośrodkował Fejkiel – w polu karnym znalazł się Tomczyk i ładnym strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola dla drużyny „Orła”. Prowadzenie uśpiło trochę gości i 10 minut przed końcem meczu Tarnowianie wykorzystując zamieszanie podbramkowe pokonali Hebdę. Na więcej jednak nie było ich już stać, zwłaszcza, że chwilę potem dobrze usposobiony tego dnia K. Kural efektownym strzałem z pola karnego ustalił wynik spotkania. 1 : 3 dla Dębna!
„Orzeł” wywiózł z Tarnowa cenne trzy punkty pozwalające przesunąć się na trzecie miejsce w tabeli. Postawa drużyny nie powala na kolana, rokuje jednak bardzo dobrze przed kolejnymi spotkaniami.
SKŁAD: Hebda ( 9) - Bojdo ( 8), Gurgul(8), Franczyk(8)/ Węgrzyn(7), Gicala (8) - Greń(6), Płaneta(6), Świstak(6), K.Kural(7)/Kumorek(6) - Tomczyk(9), Fejkiel(9), S. Kural (8). Poza tym grali: Siemieniec, Sowa, Gomularz.