Uwaga! Zebranie z Rodzicami odbędzie się 04 lutego 2019 r. o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Podsumowanie projektu „Nie pal przy mnie, proszę”.

Opublikowano: środa, 07 marzec 2018 Drukuj E-mail

Zakończyliśmy cykl zajęć warsztatowych w ramach ogólnopolskiego programu antynikotynowego pt. ,,Nie pal przy mnie, proszę", który był skierowany do uczniów klas I-III. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Państwowa Inspekcja Sanitarna i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

Program realizowany był w formie pięciu spotkań warsztatowych, na których stosowano głównie metody aktywizujące. Treści w nim zawarte tworzyły pewną całość i dotyczyły zdrowia - czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Poprzez zabawę zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki sympatycznej wiewiórce Wiki, która towarzyszyła im w zajęciach, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Na każdych zajęciach były wykonywane ciekawe prace plastyczne, a ich efekty zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Ciekawym środkiem dydaktycznym okazał się ,,Wierszyk o Wiki", którego dzieci nauczyły się na pamięć i mogły recytować na kolejnych zajęciach. Na ostatnim spotkaniu uczniowie z poszczególnych zespołów wykonali gazetki, na których umieścili bardzo pomysłowe, ciekawe i wymowne znaczki z hasłem przewodnim ,,Nie pal przy mnie, proszę". We wszystkich wytworach dzieci wykazały dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję. Finałem akcji był konkurs plastyczny i literacki. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne, wymowne plakaty i rysunki oraz ułożyły przemawiające do rozsądku palaczy wiersze. Kl. III przygotowała inscenizację. Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace: Nikoli Cudeckiej, Karoliny Kędzior, Dominika Hamowskiego, Oliwii Rzepki, Jakuba Borowca, Ani Rogóż, Olka Sadłonia, Marlenki Sadłoń. W naszej placówce organizowane zostały też spotkania z policjantem, ratownikiem medycznym, pielęgniarką i pedagogiem, podczas których poruszana była tematyka antynikotynowa.

W ramach realizacji programu przeprowadzono również pogadankę z rodzicami na temat szkodliwości palenia papierosów. Rodzice obejrzeli prezentację multimedialną oraz mogli zapoznać się z materiałami w formie ulotek mówiących o nałogu palenia, szkodliwości nikotyny oraz chorobach płuc. Cieszyły się one dużym powodzeniem, rozdano kilkadziesiąt ulotek. Wśród nich były materiały opracowane przez szkołę. Rada Rodziców ufundowała nagrody. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w realizację tego projektu.

Papierosy a zdrowie człowieka - informacje dla rodziców

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

DSC 0295
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.