DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

Opublikowano: poniedziałek, 26 marzec 2018 Drukuj E-mail

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji, którego inicjatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronatem objęła europejska sieć ministerstw edukacji European Schoolnet. Jak wspomniała dyrektor szkoły pani Agata Jankowska, inicjatywa zorganizowana w dniu 21 marca 2018r. miała na celu popularyzowanie edukacji cyfrowej i nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Z tej okazji uczestnicy koła matematyczno-informatycznego z klasy 7 pod kierunkiem pani Bogusławy Faron wykonali gazetkę promującą przedsięwzięcie w szkole i narzędzia TIK, pomagające uczyć się szybciej i efektywniej, a obecnie znajdujące zastosowanie w nauczaniu. Uczniowie poszczególnych etapów edukacyjnych uczestniczyli w tym dniu w prezentacji spotów telewizyjnych i filmów promujących e-podręczniki do kształcenia ogólnego oraz narzędzia i aplikacje internetowe z zakresu nowych technologii. Prezentacje pozwoliły ukazać uczniom możliwości i rozwiązania techniczne oraz multimedialne zawarte w e-podręcznikach, darmowych aplikacjach i platformach, które mogą wykorzystać w celach edukacyjnych. W przypadku nauczycieli, sposoby uatrakcyjniania zajęć z uczniami, przy użyciu posiadanych w domu lub dostępnych w szkole różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń TIK. Podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli daje szansę wykorzystywania technologii informatycznych na wszystkich zajęciach lekcyjnych.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSC06823
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.