Erasmus+ w Grecji

Opublikowano: poniedziałek, 26 marzec 2018 Drukuj E-mail

W dniach 19-23. 03. 2018 w greckim mieście Trikala odbywało się drugie spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + pt. "Podróż po Europie z aktywizującymi metodami nauczania".

Miały tam miejsce warsztaty i seminaria poświęcone wdrażaniu do praktyki szkolnej takich metod nauczania jak: gamifikacja, używanie aplikacji internetowych, pracy metodą projektu oraz wykorzystywaniu teorii inteligencji wielorakich.

Ponadto umożliwiono nauczycielom wgląd w metodologię nauczania wykorzystywaną w greckim systemie szkolnictwa.

Dużo miejsca poświęcono wymianie doświadczeń związanych z nauczaniem na różnych przedmiotach w krajach partnerskich projektu, którymi oprócz gospodarzy i Polski są: Hiszpania, Włochy i Węgry.

Grupa nauczycieli została gościnnie przyjęta przez burmistrza miasta, któremu przekazaliśmy okolicznościowe upominki od władz naszej gminy. W budynku magistratu mogliśmy też zobaczyć, jak działa najnowocześniejszy w Grecji system zarządzania kryzysowego.

Program kulturalny spotkania obejmował zwiedzanie Meteorów, Valos oraz Trikali, miejsc znaczących dla greckiej historii i kultury.

Szczegółowo omówione zostały zagadnienia związane z kwietniowym spotkaniem w Hiszpanii, gdzie odbędą się targi edukacyjne, podczas których nasza szkoła będzie prezentować wypracowane do tej pory rezultaty w postaci gier planszowych, filmu oraz prezentacje multimedialne o słynnych europejczykach, największych religiach oraz dzienniki z podróży.

Jesteśmy pod wrażeniem gościnności dyrekcji i nauczycieli ze szkoły partnerskiej, rodziców oraz mieszkańców miasta, z którymi mogliśmy się spotkać.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

M Druzyny
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.