''Zwyczaje Wielkanocne''

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 21 kwiecień 2006 Opublikowano: piątek, 21 kwiecień 2006 Drukuj E-mail

Uczniowie klasy trzeciej i piątej przygotowali krótkie przedstawienie przypominające młodzieży o zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. W czasie przygotowań dziewczęta z klasy piątej wpadły na pomysł krótkiego teatrzyku, przedstawiającego taniec kurcząt do utworu M. Musorgskiego "Taniec kurcząt w skorupkach". Pomysłowy teatrzyk wywołał dużo śmiechu i radości.
Przedstawienie, mimo że krótkie, było bardzo uroczyste i nastrojowe. Dzieci pracowały pod opieką pani Małgorzaty Brzuchacz i Doroty Sworniowskiej. Odbył się również konkurs pt. "Jajka Wielkanocne" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Laureatami zostali: klasy I-III:
I miejsce: Kinga Greń (kl. II)
II miejsce: Łukasz Robak (kl. III)
III miejsce: Adrian Urbaszewski (kl. I) klasy IV - VI:
I miejsce: Łukasz Wojtarowicz (kl. V)
II miejsce: Karolina Wołek (kl. IV)
III miejsce: Lidia Mazur (kl. IV) Nad konkursem czuwała pani Zuzanna Jarek. Po tej krótkiej uroczystości zostały wręczone nagrody uczestnikom Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 7.03.2006 r. Laureatami zostali Łukasz Robak i Krzysztof Pomykacz z klasy trzeciej. Będą oni reprezentować Szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Organizatorem konkursu była pani Dorota Sworniowska. Nadesłane przez: P. Małgorzatę Brzuchacz (Zdjęć szukaj w "Naszej Galerii")

MDSC03305