Zielona Szkoła w Rytrze

Opublikowano: środa, 28 marzec 2018 Drukuj E-mail

W dniach od 11 do 15 marca 2018r. uczniowie klasy III pod opieką Pani Lucyny Muchy, już po raz drugi, uczestniczyli w Zielonej Szkole, tym razem w Rytrze. Ośrodek o nazwie „Pod Roztoką”, w którym mieszkaliśmy, znajduje się w malowniczej okolicy,  w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w sercu Beskidu Sądeckiego.  Mieliśmy możliwość połączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem.  Wykwalifikowana kadra pedagogiczna prowadziła zajęcia w oparciu o autorski program  "Szkoła u Źródeł". Zajęcia w Ośrodku Edukacji Leśnej i Parku Ekologicznym odkrywały przed nami świat beskidzkiej przyrody, a wycieczki organizowane podczas pobytu pozwoliły poznać historię i kulturę regionu. Na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego przeszliśmy przygotowaną ścieżką dydaktyczną „Rogasiowy Szlak”, która nawiązuje do bajki Marii Kownackiej "Rogaś z Doliny Roztoki". Obejrzeliśmy z bliska elektrownie wiatrowe, które zaopatrują w prąd pobliskie domy. Poznaliśmy ich budowę i działanie. Widzieliśmy bunkier z okresu II wojny światowej. Byliśmy na wzgórzu zamkowym, spacerowaliśmy po ruinach XIII – wiecznego zamku. Naszą uwagę przykuł most nad Głębokim Jarem. Zapoznaliśmy się z historią Rytra i okolicznych miejscowości, legendami , budownictwem. Odbyliśmy wycieczkę pociągiem do Piwnicznej – uzdrowiska słynącego z wód mineralnych. Niezapomniane wrażenia wywarła na nas Krynica. Pieszo dotarliśmy na Górę Parkową, zwiedziliśmy okoliczne pijalnie wód mineralnych, bardzo zainteresowały nas zabawki wystawione w Muzeum Zabawek. Po drodze wstąpiliśmy do Ogrodów Sensorycznych w Muszynie. Każdy z nas zaopatrzył się w pamiątki z tych miejsc, aby sprawić radość najbliższym. Podczas pobytu przeżyliśmy pasowanie na górala, aktywnie uczestniczyliśmy w organizowanych zajęciach sportowych, konkursach, rywalizacjach drużynowych. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe za różnorodne osiągnięcia. Życzliwa atmosfera panująca w ośrodku, bardzo ładne pokoje z łazienkami, wspaniali wychowawcy, piękne widoki, pyszne jedzenie przyczyniły się do tego, że był to mile spędzony czas i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Lilie Srebrne Medalistki
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.