Konstytucja 3 Maja

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 30 kwiecień 2018 Opublikowano: poniedziałek, 30 kwiecień 2018 Drukuj E-mail

Dnia 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz prezes OSP w Woli Dębińskiej pan Kazimierz Roczniak, których serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Agata Jankowska i nawiązała do święta Konstytucji.

W przedstawieniu pt. „Nowoczesny patriotyzm” wystąpili uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Bogusławy Faron i Renaty Bzdak. Na montaż słowno-muzyczny złożyły się: prezentacja z uwzględnieniem historycznego tła uchwalenia Konstytucji 3-majowej oraz scenka sondy ulicznej mającej na celu rozeznanie wśród mieszkańców małego miasteczka ich wiedzy na temat obchodzonego święta.

Teksty przeplatane były pieśniami patriotycznymi i piosenkami w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierownictwem pani Elżbiety Regi.

Zwieńczeniem uroczystości był polonez tańczony przez uczniów klasy siódmej oraz klas drugich gimnazjum, do którego przygotowała młodzież pani Barbara Legutko.

W trakcie przedstawienia mieliśmy okazję zobaczyć również walc angielski w wykonaniu uczennicy klasy siódmej Jowity Gawor i Kacpra Stala, którzy tańczą w Klubie tanecznym Thomas Dance pod opieką pani Doroty Thomas. Swoje umiejętności zaprezentowali społeczności szkolnej, tańcząc jeszcze rumbę.

Na zakończenie do uczniów kilka słów skierował wójt Gminy oraz dyrektor szkoły, która wręczyła dyplomy i nagrody oraz podziękowała biorącym udział
w konkursie plastycznym „Orzeł biały – nasza duma” i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i dekoracji, w tym również pracownikom szkoły pani Jolancie Kozie i panu Tadeuszowi Rabiaszowi.

Odsłony: 20464

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MDSCF2653
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.