Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w Uszwi

Opublikowano: czwartek, 17 maj 2018 Drukuj E-mail

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 14 maja  odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi konkurs recytatorski, którego celem było propagowanie polskiej poezji patriotycznej. Uczniowie, a nawet osoby dorosłe z klubów seniora, przygotowali wiersze pochodzące z różnych epok literackich i zaprezentowali je przed licznie zgromadzoną publicznością i członkami jury.

Naszą szkołę na konkursie reprezentowali uczniowie gimnazjum: Marta Kłusek( 3a) i Eryk Strzesak (2c). Marta w sposób naturalny i bez cienia tremy przedstawiła fragm. „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima. Zajęła 2. miejsce. Natomiast Eryk pięknie wyrecytował refleksyjny wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o ziemi ojczystej”. Otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

Machal 4
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.