Kamienie Pamięci

Opublikowano: sobota, 26 maj 2018 Drukuj E-mail

24 V 2018 roku w Krakowie odbył się finał ogólnopolskiego projektu „Kamienie Pamięci. Zapomniany bohater niepodległości”. Udział w projekcie oznaczał kilkumiesięczną pracę przy poszukiwaniu materiałów i stworzeniu pracy, którą wysyłało się do siedziby IPN do Krakowa. Po weryfikacji dopuszczono 78 zespołów z całej Polski do finałowej części konkursu. W Krakowie w specjalnych boksach młodzież prezentowała efekty swoich działań i odpowiadała na pytania komisji weryfikacyjnej. Po przerwie komisja w czasie uroczystej gali zaakceptowała efekty pracy uczniów i uznała ich za laureatów projektu.

Do ścisłego finału zakwalifikowali się nasi uczniowie: Jakub Bachulski i Liwia Gurgul. Zostali oni laureatami projektu i otrzymali z rąk Dyrektora Krakowskiego Oddziału IPN dyplomy, symboliczne kamienie pamięci oraz nagrody książkowe. Nasza szkoła wzbogaciła się też o kilkanaście wydawnictw IPN.

Uroczystą galę uświetniły występy chóru, wystąpienia pani kurator oraz wojewody małopolskiego.

To była wspaniała lekcja historii dla uczniów, z pewnością spróbujemy w przyszłym roku również postarać się o tytuł laureata kolejnej edycji projektu.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSC06916
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.