Święto Patrona

Dzień Ziemi 2018

Opublikowano: wtorek, 29 maj 2018 Drukuj E-mail

Tematykę obchodów Dnia Ziemi kształtują ważne zagadnienia dotyczące ekologii i środowiska. Uroczysta akademia zorganizowana 17 maja w naszej szkole z tej właśnie okazji miała na celu promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i szeroko pojętą edukację w tym zakresie. W przygotowanie uroczystości aktywnie włączyli się uczniowie kl.VI. Zaprezentowali oni historię tego międzynarodowego święta oraz scenkę ekologiczną „Nie ma życia bez wody”, uświadamiając wszystkim zebranym negatywne skutki nieprzemyślanej działalność człowieka i rozwoju przemysłu. Piosenkę „Moja planeta” zaśpiewali Emilia Kurek i Patryk Ledziński, a utwór „Jak pięknie by mogło być” wykonała Julia Górska. Widzowie mieli też okazję obejrzeć film „Ziemia woła o pomoc”, którego bohaterami byli uczniowie klasy IIIa gimnazjum (laureaci Gminnego Konkursu Ekologicznego 2017). O inicjatywach ekologicznych podjętych przez uczniów w tym roku szkolnym opowiedziała pani dyrektor Agata Jankowska, a następnie wręczyła nagrody za zbiórkę makulatury zorganizowaną przez panią Małgorzatę Świstak.

Koordynatorem uroczystości była pani Lucyna Migdał.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

DSC 8422
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.