Święto Patrona

Zakończenie realizacji projektu POWER

Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018 Drukuj E-mail

Projekt był zatwierdzony do realizacji w latach 2016-2018 i przewidywał 4 mobilności nauczycieli.

Dwóch nauczycieli udało się do Edynburga na kurs językowy i metodyczny, jeden na kurs językowy do Aberdeen, zaś ostatnie szkolenie miało miejsce w Niemczech.

Mobilności, w których wzięli udział nauczyciele, były doskonałą okazją do podnoszenia umiejętności językowych, metodycznych, ale również poznawania kultury i tradycji Szkocji i Niemiec.

Instytucje szkolące przygotowały program, który w sposób atrakcyjny łączył pogłębienie wiedzy merytorycznej z ofertą na czas wolny, kiedy to odbywały sie wycieczki poświęcone poznawaniu atrakcji turystycznych miast, w których przebywaliśmy.

Efektem udziału nauczycieli w szkoleniach jest poprawa znajomości języków obcych umożliwiająca koordynowanie i prowadzenie projektów europejskiej współpracy szkół i uczestnictwo w europejskich eventach edukacyjnych, co podniesie kompetencje nauczycieli ale też umocni europejski wymiar edukacji w szkole beneficjenta. Poprawiły się również ich umiejętności interpersonalne, co doda im odwagi i natchnie nowymi pomysłami do pracy z młodzieżą. Nawiązano kontakty z nauczycielami z innych krajów, oraz zdobyto wiedzę odnośnie systemów szkolnictwa, sposobów radzenie sobie z problemami wychowawczymi. Uczenie się w grupach międzynarodowych nauczyciele wykorzystali do poznania kultury i mentalności innych narodów.

Uczestnicy kursów poznali nowe podejścia metodologiczne, uzyskali informacje dotyczące zagadnień kulturoznawczych krajów angielsko- i niemieckojęzycznych. Nowości i innowacje pedagogiczne owocują lepszymi wynikami w nauce naszych uczniów, co wpływa to na ocenę jakości pracy szkoły.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MWP 20140926 015
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.