Święto Patrona

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Opublikowano: wtorek, 04 wrzesień 2018 Drukuj E-mail

Rok szkolny rozpoczęliśmy jak co roku Mszą Św. w kościele parafialnym w Dębnie. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia. Pierwsza jej część poświęcona była 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej – zawyła syrena, uczennica z klasy ósmej wyśpiewała wzruszającą piosenkę, w której zwraca się ze słowami pocieszenia do swojego braciszka. Bo tamten rok szkolny 1939/1940 nie rozpoczął się jak zwykle 1 września, dzieci nie poszły jak zwykle do szkoły, świat jakby zatrzymał się pogrążony w smutku.

Druga część akademii dedykowana była najmłodszym, czyli tym, którzy próg naszej szkoły przekroczyli po raz pierwszy. Było wiec uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Bardzo się cieszymy witając ich w naszym gronie. Dziś jest inaczej niż 79 lat temu, dziś każdy uczeń może bez przeszkód zdobywać wiedzę. Bo „Świat podtrzymywany jest oddechem dzieci spieszących do szkoły”. Wszystkim więc uczniom życzymy wspaniałych ocen, odkrywania nowych pasji i wielu radości ze wspólnego przebywania z rówieśnikami.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MWarszawa
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.