Święto Patrona

Wycieczka do ZOO w Krakowie

Opublikowano: czwartek, 27 wrzesień 2018 Drukuj E-mail

Uczniowie klas I-III, którzy są beneficjentami projektu Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno uczestniczyli w ciekawej wycieczce do ogrodu zoologicznego w Krakowie.  Projekt zakładał rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów placówek szkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych i doposażenie pracowni przedmiotowych, a także wzrost umiejętności nauczycieli w zakresie kompetencji cyfrowych oraz nauczania metodą eksperymentu. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wyjazdu było poznanie zwierząt, które na co dzień nie zamieszkują wokół dzieci. Uczniowie podziwiali różnorodność ich gatunków, wygląd i zwyczaje. Dowiedzieli się, że obecnie ZOO posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt. Godne polecenia były: żyrafy, słonie, uchatki, małpy, nocne zwierzęta, tygrysy, foki, zebry, ptaki, lwy, pumy i różne inne przepiękne stworzenia. Dużo emocji wzbudziło oglądanie karmienia pingwinów oraz słoni. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.  Największą zaletą ogrodu jest jego położenie. Las Wolski to naprawdę urocze miejsce. To dobra miejscówka na relaks i wypoczynek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ze smakiem spożyli pyszny obiad. Pogoda naprawdę dopisała i wycieczka upłynęła dzieciom w miłej i przyjemnej atmosferze.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSC08739
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.