Ewakuacja

Opublikowano: środa, 19 wrzesień 2018 Drukuj E-mail

Realizując obowiązek wynikający z § 17 ust 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów ( Dz. U. Nr 109 poz. 719 ) w dniu 14 września 2018r. o godz. 10.00 przeprowadzono ewakuację.

 Celem ćwiczenia było między innymi:
- sprawdzenie przyjętej procedury ewakuacji szkoły,
- zapoznanie dzieci z zasadami ewakuacji na wypadek zagrożenia w szkole,
- sprawdzenie warunków ewakuacji w budynku w szczególności: drożności i oznakowania dróg ewakuacyjnych.

W ewakuacji uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Dębna i Woli Dębińskiej.

Po zakończonych ćwiczeniach klasy od I do III miały możliwość zobaczenia wozów bojowych, zapoznania się z ich wyposażeniem i uczestnictwa w akcji gaszenia kontrolowanego pożaru. Klasy od IV do VIII brały udział w szkoleniu przeprowadzonym przez strażaków dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Mieli okazję poćwiczyć ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo oddechową oraz zapoznali się ze sposobami udzielania pomocy przy zadławieniu i zasłabnięciu. Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż musimy pamiętać, że od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.

Składamy podziękowania za udział w ewakuacji, pokazach oraz szkoleniu wszystkim Strażakom a w szczególności Prezesowi OSP Wola Dębińska panu Kazimierzowi Roczniakowi, Dowódcy Akcji ks. Grzegorzowi oraz Naczelnikowi OSP Dębno panu Szymonowi Płanecie.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

MDSC 1920
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.