Laboratoria Przyszłości

#Laboratoria Przyszłości - Mikroporty

Nadrzędna kategoria: Projekty Utworzono: sobota, 29 październik 2022 Opublikowano: sobota, 29 październik 2022

Na kolejnych zajęcia z urządzeniami zakupionymi przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie poznawali proste w obsłudze, małe i lekkie pomoce audio czyli tzw. mikroporty. Co to takiego mikroport? Jest to bezprzewodowy system mikrofonowy powszechnie wykorzystywany w trakcie koncertów, spektakli czy wystąpień telewizyjnych. Stworzony z myślą o pracy prezenterów np. telewizyjnych, koncertujących muzyków, ale też początkujących zespołów. Dużą jego zaletą jest brak kabla łączącego mikrofon z urządzeniem wzmacniającym dźwięk, co sprawia, że z łatwością doczepić można go do ubrania. Gwarantują one doskonałą jakość dźwięków, bez żadnych szumów i zapewniają osobom korzystającym z nich pełną swobodę ruchów, przez co mogą się one w pełni skupić na swoim zadaniu. Nasi uczniowie po prześledzeniu instrukcji obsługi pod okiem nauczyciela techniki złożyli poszczególne elementy w całość, by następnie na lekcji muzyki sprawdzić jakość dźwięku. Prace montażowe i występy z wykorzystaniem mikroportów z akcesoriami zakończyły się sukcesem. Dobrze więc, aby uczniowie umieli je obsługiwać oraz wykorzystywać, bo pozwolą one na przygotowanie wyjątkowego spektaklu lub koncertu, umożliwiając uczniom szlifowanie swoich talentów, zwłaszcza tym, którzy chcieliby w przyszłości pracować w przemyśle artystyczno-rozrywkowym.

#Laboratoria Przyszłości

GALERIA (klik)

#Laboratoria Przyszłości – uczniowie uczą się obsługiwać drukarkę 3D

Po szkoleniach nauczycieli przyszedł czas na wdrożenia do użytku w szkole urządzeń zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jednym z nich jest drukarka 3D. Za jej pomocą możliwe jest pokazanie uczniom sposobu tworzenia obiektów przestrzennych na podstawie komputerowego modelu. Warstwy układane są jedna na drugiej zgodnie z komputerowym modelem. Każda warstwa ma przy tym swoją wysokość , a im jest ona mniejsza, tym lepsza jakość wydrukowanego obiektu. Uczniowie kilku klas skorzystali nie tylko z instruktażu dotyczącego wydruku 3D w urządzeniu zakupionym przez szkołę , ale mogli samodzielnie uczestniczyć w prostych, a zarazem bezpiecznych czynnościach praktycznych związanych z obsługą drukarki - Adventurer 4. Tym razem to oni podziwiali drukowane przestrzennie drobne przedmioty, poznając sposób pracy urządzenia, materiał do druku oraz akcesoria do obsługi wydruku. Uczyli się odczytywać podstawowe parametry szkolnej drukarki 3D i inne dane dotyczące powstającego przedmiotu. To, w jaki sposób urządzenie zostanie wykorzystane zależeć będzie w dużej mierze od wyobraźni – tak uczniów, jak i nauczycieli poszczególnych przedmiotów i edukacji.

#Laboratoria przyszłości

GALERIA (klik)

Szkolenie z obsługi drukarki 3D

Nadrzędna kategoria: Projekty Utworzono: poniedziałek, 26 wrzesień 2022 Opublikowano: poniedziałek, 26 wrzesień 2022

13 września br. miało miejsce szkolenie z obsługi drukarki 3D, pozyskanej z programu Laboratoria Przyszłości, prowadzone było przez doświadczonego użytkownika drukarek 3D: pana Łukasza Franczyka. Poza wykładem z teorii druku 3D odbyły się warsztaty praktyczne. Nauczyciele samodzielnie drukowali zaprojektowane przedmioty. Każdy z uczestników szkolenia miał mnóstwo pytań dotyczących zarówno samych drukarek 3D jak i druku. Nowe wiadomości i umiejętności zostały zaprezentowane uczniom naszej szkoły, którzy z zachwytem podziwiali drukowanie przedmiotu.

#Laboratoria Przyszłości

E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl